Wypadek Pereza przyćmił walkę o Pole Position

Podczas finałowej części kwalifikacji do tegorocznego Grand Prix Monako Sergio Perez uległ groźnemu wypadkowi. Meksykański kierowca stracił kontrolę nad swoim Sauberem przy wyjeździe z tunelu, odbił się od bariery i uderzył bokiem w zabezpieczenie szykany. Kwalifikacje zostały przerwane, a na torze pojawiła się karetka, aby wydobyć kierowcę z rozbitego bolidu. Po kilkunastu minutach Perez został odtransportowany do szpitala na dalsze badania. Na szczęście tegoroczny debiutant odniósł niezbyt groźne obrażenia, ale jego start w niedzielnym wyścigu został wykluczony.

W momencie, w którym rozbił się Perez, najszybszym kierowcą na torze był Sebastian Vettel z RedBulla i to on wystartuje do niedzielnego wyścigu z Pole Position. Obok niego swój bolid ustawi Jenson Button z McLarena. Dalsze pozycje startowe zajmą Mark Webber (RedBull), Fernando Alonso (Ferrari), Michael Schumacher (Mercedes) i Felipe Massa (Ferrari).

Lewis Hamilton miał szansę na drugie pole startowe, ale uzyskany przez Anglika czas został przez sędziów skreślony ze względu na ścięcie jednej z szykan. Wobec tego Hamilton wystartuje dopiero z dziewiątego pola, co bardzo utrudni mu walkę o zwycięstwo w wyścigu.

Całkiem poniżej oczekiwań wypadli obaj kierowcy zespołu Lotus GP Renault. Vitaly Petrov wystartuje z 11 pola, Nick Heidfeld uzyskał dopiero szesnasty czas kwalifikacji. Powtórzenie znakomitego wyniku Roberta Kubicy z przed roku wydaje się tym razem zadaniem nie do wykonania.

W kwalifikacjach nie wzięli udziału obaj kierowcy zespołu HRT – Tonio Liuzzi i Nahrain Karthikeyan. Od sędziów będzie więc zależało, czy dopuszczą obu kierowców do wyścigu.

Wyniki kwalifikacji do Grand Prix Monako 2011 na stronach Autodrom.pl.

Dodaj do:
Facebook

Leave a Reply